E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Përplasje dhe gaz lotsjellës/ Aleanca për Teatrin, sot pasdite në protestë

Sikundër u njoftua një ditë më parë, sot pasdite në orën 16:30, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të protestojë për shembjen e Teatrit Kombëtar. Aleanca u bën thirrje qytetarëve që të dalin për të mbrojtur të drejtat e tyre.

Protesta e artistëve dhe qytetarëve do të ketë mbështjen e opozitës. Mbrëmjen e djeshme, kryedemokrati Basha dhe kretarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, u bënë thirrje mbështetësve të tyre por dhe gjithë qytetarëve t’i bashkohen, për të mbrojtur të drejtat e tyre dhe luftuar tiraninë e vendosur nga Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...