E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Përplasja me banorët, Lleshaj kritikon Policinë e Shtetit: Jo dinjitoze

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me situatën e tensionur për disa orë të tëra sot pranë shkollës „Petro Nini Luarasi“, ku pati përplasje mes banorëve dhe policisë.

Në një postim në Tëitter, Lleshaj shkruan se ka mirëkuptim të plotë për reagimet ndaj pranisë së Policisë së Shtetit, duke e kritikuar këtë të fundit.

„PSH ka detyrimin ligjor të mbështesë përmbarimin, por ka dhe detyrimin të jetë dinjitoze dhe efikase. Kjo s’ka ndodhur në këtë rast!“, përfundon Lleshaj, lidhur me situatën në fjalë.

Kujtojmë se rezistenca e banorëve për të mos u prishur banesat shkaktoi dhunë psiikologjike te banorët, mes tyre disa fëmijë dhe një grua shtatzënë.

Reagimi i Lleshajt: 

Mirëkuptim të plotë për reagimet ndaj pranisë së Policisë Shtetit në ekzekutimin e një veprimi përmbarimor,mbi një vendim gjykate të formës së prerë.PSH ka detyrimin ligjor të mbështesë përmbarimin, por ka dhe detyrimin të jetë dinjitoze dhe efikase.Kjo s’ka ndodhur në këtë rast!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...