E mërkurë, 30 Shtator, 2020
15 C
Tirana

“Përpiqej të na prekte”, detaje të reja tronditëse për monstrën e Babrrusë

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Dëshmi të tjera të frikshme kanë ardhur për monstrën e Babrrusë, që përdhunoi për vite me radhë 15-vjeçaren. Ish-nxënëse të shkollës “Azem Hajdari”, kanë rrëfyer se çfarë ka ndodhur me to, pasi roja i ngacmonte shpesh. Ato kanë folur për “Iconstyle.al” se kanë qenë vetë të pranishme dhe e kanë parë me sytë e tyre pedofilin duke hedhur fjalë dhe ngacmuar nxënëset e shkollës.

Njëra nga vajzat, shprehet se 65-vjeçari Abaz Doku ka ngacmuar edhe mamatë që sillnin fëmijët në çerdhe. Adoleshentja shprehet se për këtë ka folur personalisht me prindërit, dhe i ati i saj është përleshur fizikisht me rojen e shkollës.

“Sa herë që shkoja në mëngjes, ai ishte aty dhe nuk kishte ditë që nuk hidhte fjalë nga më të ndyrat si dhe kur pastronim klasat ai vinte gjithmonë aty pasi mësuesit iknin edhe përpiqej të na prekte, afrohej me tepër seç duhej derisa unë personalisht njoftova familjarët e mi sepse nuk po e duroja dot më.

Babai im u konfrontua personalisht më të, situata degradoi deri në përleshje fizike. Por edhe pas asaj ditë, ky monstra vazhdonte sapo te gjente rastin më të përshtatshëm për të bërë atë që dinte më mirë. Nuk mund të them se kam qenë pre e abuzimeve të tij sepse kisha kurajën të flisja me prindërit të cilët qenë të vetmit që më besuan. Po tu thosha mësuesve ato normalisht që nuk do të besonin edhe do ta linin situatën po njësoj. Ky monstër nuk është marre vetëm me vajzat e mitura, po është marrë edhe me mamatë që sillnin fëmijët e tyre në çerdhe”.

Lexo edhe :   Detajet/ Vettingu në polici, shkarkohet zyrtari i SHÇBA
Lexo edhe :   Detajet/ Vettingu në polici, shkarkohet zyrtari i SHÇBA

Vajza e dytë tregon se pothuajse e gjithë shkolla kanë qenë pre e abuzimit të tij. “Po u shkruaj për monstrën e Babrrusë: Abaz Doken. Prej vitesh ka qenë roje të shkolla jonë dhe jo vetëm ajo vajza por pothuajse e gjithë shkolla kanë qenë pre e abuzimit të tij.

Një kafshë si ai meriton dënim me vdekje, sepse edhe po të dalë zakonin nuk e harron. Disa herë kur kishim radhën e pastrimit, vinte nëpër klasa tentonte që me fjalë të ndyra të na afrohej dhe të na prekte si dhe kur kishim orën e pushimit sërish bënte përpjekje për të na shtënë në dorë.

Mbaj mend kur kemi pasur një orë edukimi fizik, të gjithë dolën të luanin, unë me një shoqe nuk dolëm sepse nuk ndihesha mirë. Ai vjen në klasë dhe na thotë “Sa të mira që jeni”, afrohet dhe na kërcënon se po nuk shkuam me të do tu tregonte prindërve tanë se kishim lënë orët e mësimit gjë që nuk kishte ndodhur. Ashtu siç ishim, shkuam te mësuesja kujdestare për t’i treguar rastin e këtij edhe ajo na thotë: ‘ju lutem shumë, dilni jashtë edhe mos flisni budadalliqe me”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...