E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Përmbytjet, Rama: Të mos përsëriten ngjarjet dramatike të së shkuarës

Reshjet e dendura të shiut të ditëve të fundit, kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në disa nga qytetet e vendit.

Gjatë mbledhjes së Komitetit Ndërministror i Emergjencave Civile, kryeministri Edi Rama u shpreh  se është shumë i rëndësishëm administrimi i kaskadave të lumenjve.

Rama ka thënë se duhet treguar kujdes që mos të përsëriten ngjarjet dramatike të së shkuarës, duke kujtuar përmbytjet e viteve më parë.

Edi Rama: ”Administrimi i kaskadës në funksion të domosdoshmërisë për të pasur nën kontroll të gjithë prurjet dhe në funksion të kujtesës së mirë që të mos përsëriten ngjarje dramatike që për fat të keq kanë ndodhur në të shkuarën jo shumë të largët, që kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme si rezultat i papërgjegjshmërisë dhe paaftësisë në administrimin e kaskadës. Për këtë aspekt specifik dhe të rëndësishëm nga pikëpamja e informimit të qytetarëve.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...