E martë, 26 Janar, 2021
9 C
Tirana

Përmbytje dhe rrëshqitje dherash/ ”Çmendet” moti në Itali dhe Kroaci (Foto)

Sikur të mos mjaftonte vala e dytë e Covid-19, Italia po përballet edhe me një mot të keq.

Pjesa veriore e shtetit apenin duket më e goditura, ndërsa nuk kanë munguar reshjet e dendura të borës dhe të shiut, të cilat kanë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dherash.

Është dhënë tashmë alarmi i verdhë në disa zona të Lombardisë, në Liguria, Marche, Lazio, Toscana dhe Basilicata. Shumë lokalitete në Alto Adige kanë mbetur të izoluara për shkak të mbylljes së rrugëve.

Imazhe nga disa zona të Italisë

Ndërkohë, era e fortë ka goditur zonën e Spilit në Kroaci. Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa zona. Pritet që gjatë mbrëmjes të ketë reshje të shumta që do të ngrejë edhe nivelin e detit.

Imazhe nga disa zona të Kroacisë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...

Përgjimet/ Lubonja: Deklaratë e poshtër e ambasadorit italian, bashkëfajtor

Analisti Fatos Lubonja, e ka cilësuar të poshtër deklaratën e ambasadorit italian, Fabrizio Buçi, i cili reagoi në lidhje me përgjigjet e Antimafias italiane...

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare. Sipas tij, Ndrangheta...

Aksident në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë (Emri)

Një aksident i rëndë nga ndodhur në qytetin e Vlorës, ku për pasojë ka humbur jetën një punonjë i policisë. Në aksident janë përfshirë dy...