E martë, 19 Janar, 2021
8 C
Tirana

“Përjashtoni ata që pranojnë mandatin”/Dashamir Shehi del kundër PD: Veprim stalinist

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi i ftuar në “Arena” shprehet se nuk mendon si Partia Demokratike për ata deputetë që pranojnë mandatet, pasi i duket një veprim stalinist.

Shehi, shfaqet kundër përjashtimit nga partia, duke shtuar se i përjashton morali politik.

“Unë jam nga ata që nuk mendoj si kolegët nga Partia Demokratike, që thonë përjashtoni ata që pranojnë mandatin, unë nuk jam prej këtyre, sepse më duket si stalinizëm. Lëri atje ku janë s’ka nevojë t’i përjashtojmë fare, këta i përjashton morali politik, nga ana juridike nuk ka ndonjë vlerë të madhe. Ne po mbivlerësojmë disa personazhe kot fare.”, deklaroi Dashamir Shehi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritet numri i viktimave në Kosovë, 294 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar të martën se nga COVID-19 kanë vdekur edhe 9 persona. Dy viktima janë shënuar në...

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...