E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

“Përjashtohen po mbajtën telefon”, sot testimi për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

Sot maturantët do të testohen për Gjuhe shqipe dhe Letërsinë. Rreth 34 mijë maturantë do t’i nënshtrohen sot provimit të dytë për Gjuhe shqipe dhe Letërsi. Provimi nis në orën 10:00 dhe përfundon në 12:30. Të gjithë maturantët pa përjashtim do të duhet të zbatojnë rregullat anti-Covid. Në një klase do të jenë 10-15 maturantë.

Nëse maturanti ditën e provimit do të jetë i infektuar me koronavirus, nuk do të futet në provim, por do të ketë mundësi që ta japë në sezonin e vjeshtës. Sikundër ka ndodhur edhe në vitet e shkuara, maturanti nuk mund të mbajë telefon me vete. Nëse konstatohet me telefon, do të përjashtohet nga provimi.

Ditën e provimit duhet të kenë me vete mjetin identifikues. Mbikëqyrja bëhet me përfaqësues të MASR, përgjegjës administrimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...