E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Përjashtimi nga Champions-i, City pret të mësojë vendimin përfundimtar

Manchester City mban sytë këtë të hënë nga Gjykata Tribunale e Sportit, për të mësuar vendimin përfundimtar të apelit, pas dënimit të marrë nga UEFA për dy vite përjashtim nga Kupat e Europës.

Për klubin anglez vendimi do të shënojë një kapitull të rëndësishëm që do të ndikojë sidomos në lëvizjet e merkatos.

City është dënuar për shkelje të “Fair Play”-it financiar në vitin 2012 dhe 2016, e përveç përjashtimit nga Europa ka marrë edhe një gjobë financiare prej 30 milionë eurosh, shkruan “A2”.

Pavarësisht gjithë këtyre problemeve, trajneri Pep Guardiola është shprehur hapur se ka ndërmend të qëndrojë edhe nëse do të duhet të përshëndetet me Champions League për dy sezonet e ardhshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën...

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...

Izrael: Morën vaksinën Pfizer, 13 persona pësojnë paralizë në fytyrë

13 persona në Izrael kanë përjetuar paralizë të lehtë të fytyrës si efekt anësor pas marrjes së vaksinës kundër Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë...

Urrejtja në twitter: A ndihmon bllokimi i llogarive?

Twitter mbylli llogarinë e presidentit të SHBA Donald Trump në këtë platformë. A ndihmon kjo për të luftuar urrejtjen dhe nxitjen e urrejtjes në...