E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Përgjaken rrugët e vendit, aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve

Dy të rinj kanë humbur jetën në aksin Shkodër-Velipojë, pasi makina me të cilën udhëtonin ka dalë nga rruga, dhe është përplasur me murin. Shpejtësia në makinë i ka marrë jetën Amarildo Prekës, 23 vjeç dhe Driona Trianit, 16 vjeçe.

Aksidenti fatal ndodhi rreth orës 02:45, në vendin e quajtur “Mbi sukë”, në rrugën Shkodër-Velipojë, ku si rezultat i shpejtësisë në kthesë, mjeti tip BMW me të cilin udhëtonin të rinjtë, ka dalë nga rruga duke u përplasur me një mur.

Dy të rinjtë që humbën jetën, po ktheheshin nga Velipoja ku po festonin. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...