E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Përgatituni për një vit të mbarë/ 3 shenjat më me fat për 2021

Viti 2021 do të jetë një vit me shumë fat për 3 shenja të horoskopit.

Dashi

Më 21 Mars, si Dielli ashtu edhe Venusi do të qëndrojnë në shenjën tuaj të zjarrtë. Kur planetët të bashkohen, energjia do të rritet edhe më shumë.

Venusi është planeti i dashurisë, parasë dhe seksit dhe tregon mënyrën sesi ju i përshtateni ndaj romancës dhe seksualitetit. Ky bashkim planetësh në të njëjtën ditë me ekuinoksin e pranverës është mjaft i mbarë për dashurinë dhe jetën tuaj seksuale – ekuinoksi i pranverës është një periudhë pjellorie me shumë tradita pagane! 2021 do të jetë një vit i qetë për ju.

Demi

Gjatë fundit të prillit, planeti i komunikimit do t’ju japë një mësim në lidhje me mënyrën e komunikimit.

Sezoni i Dashit (cikli një mujor që vjen përpara tuajit) mund të jetë shumë i ashpër për ju. Gjatë pranverës do të filloni projekte të reja. Duhet thjesht ti merrni gjërat me qetësi!

Më 19 Prill, e cila është dita e parë e sezonit tuaj, Mërkuri dhe Dielli do të bashkohen në shenjën tuaj, duke rritur aftësinë tuaja të komunikimit dhe për t’i treguar botës atë që ju dëshironi me të vërtetë: butësinë dhe kujdesin ndaj vetes. Lini pas zemërimin dhe ndiqni energjinë tuaj.

Akrepi

Akrepi, 2021 do të jetë një vit i shkëlqyer për ju. Me Marsin (planetin tuaj sundues) që hyn në shenjën tuaj menjëherë përpara Halloween-it më 30 tetor, ju do t’i keni gjërat në favor deri në fund të vitit.

Marsi është planeti i luftës dhe i konfliktit, i cili mund të mos tingëllojë i dobishëm, por nëse kanalizohet në mënyrë konstruktive, energjia e Marsit mund t’ju mbështesë në zbulimin e gjërave të reja në jetë. Nëse jeni ndjerë i pafuqishëm nga ngjarjet e vitit 2020, kjo shpërthim energjie drejt vitit 2021 mund të jetë pushimi i madh që ju nevojitet.

Lexo edhe :   Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju
Lexo edhe :   Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Meqenëse Marsi është planeti juaj sundues, ju tashmë keni një avantazh: Marsi ju do! Mos kini frikë të flisni dhe të përballeni me të tjerët kur është për të mirën tuaj. Mbështetuni për bindjet tuaja dhe për të drejtat e të tjerëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...