E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Përfundon mbledhja/ Rudina Hajdari i bën një thirrje opozitës jashtëparlamentare

Mbledhja e Këshillit Politik sapo ka përfunduar ndërkohë deputetja Rudina Hajdari i ka bërë një thirrje opozitës jashtëparlamentare.

“I bëj thirrje që të jetë prezente në tryezën e Këshillit Politik.
5 anëtarët e opozitës parlamentare treguan dakordësi për marrëveshjen e 5 qershorit, për këtë arsye opozita jashtëparlamentare duhet të ishte në këtë tryezë.

Ne duam të hapim listat 100%.

Duhet patjetër që opozita parlamentare të luftojë që hapja e listave të jetë 100% dhe jo e sanksionuar.

Shqiptarët sot duan që kandidatët të vijnë nëpër zona të dalin në terren me ide dhe me emra, jo të zgjidhen nga kryetarët, por nga populli”, u shpreh Hajdari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...