E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Përfundojnë pushimet/Rama mbledh kabinetin qeveritar

Kryeministri Rama do të mbledhë sot kabinetin qeveritar në lokalin ‘Vila 30’, në Tiranë. Mbledhja do të zhvillohet me ministrat, dhe ka si qëllim përcaktimin e objektivave për 300 ditët e ardhshme.

Pushimet e festave të funditvitit kanë përfunduar për qeverinë, e ndërsa Rama ka ‘përveshur’ mëngët, duke iu rikthyer fuqishëm punës.

Në fund të dhjetorit, kreu i qeverisë zhvilloi dy mbledhje për bilancin 100 ditor të qeverisë së re, që nisi punën në shtator.

2022-shi ka nisur vrullshëm për politikën, duke marrë parasysh situatën në selinë blu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...