E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Përfundojnë hetimet për Fjolla Morinën, pushohet çështja për të dashurin e saj

Prokuroria e Kukësit përfundon hetimet për këngëtaren Fjolla Morina. Ajo në datën 19 shtator u ndalua nga policia Kufitare e Morinës, pasi kishte një armë zjarri në çantë dhe një pistoletë të llojit çakmak në bagazhin e mjetit ‘AudiQ7”.

Këngëtarja nga Kosova, pritet që të dalë në gjyq për akuzën “armëmbajtje pa leje”.

Ndërsa për dy personat e tjerë, shoferin Fitim Muji dhe Fisnik Sylën, që ishte në të njëjtën makinë me Morinën dhe është i dashuri i këngëtares, është pushuar çështja. Prokuroria ka konsideruar se nuk ka prova të mjaftueshme për të ngritur akuzë për Sylën dhe Mujin, duke i lënë ata të lirë.

Dosja është në duart e gjykatësit paraprak, dhe pritet të caktohet data e gjyqit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...