E martë, 21 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Përfshihet nga flakët banesa në Shkodër, rrezikohen 20 persona (foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Shkodrës, ku një banesë u përfshi nga flakët duke rrezikuar jetën e 20 personave.

Sipas njoftimit të policisë, në banesën e përfshirë nga flakët, në lagjen Kiras, jetonin plot 4 familje, me një total prej 20 personash.

Për fat të mirë zjarri është arritur të kontrollohet në kohë dhe nuk ka pasur lëndime në persona, edhe pse janë shkaktuar dëme të shumta materiale.

Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e zjarrit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...