E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Përfshihet nga flakët anija turistike në Karaburun, 6 persona hidhen në det (Video)

Mëngjesin e ditës së sotme, një anije turistike është përfshirë nga flakët pranë brigjeve të Karaburunit.

Raportohet se nga zjarri nuk ka të lënduar. Flakët janë diktuar rreth orës 04:30 të mëngjesit, ndërkohë që në bord ndodheshin 6 persona. Mësohet se ekuipazhi me 6 persona ka qenë në gjumë në momentin kur janë shfaqur flakët dhe kanë arritur të shpëtojnë, duke u hedhur në det.

Dyshohet se zjarri të ketë rënë në pjesën e motorit, por ende nuk ka një informacion zyrtar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...