Përballja me San Marinon, publikohet formacioni i Kombëtares

Shqipëria luan me San Marinon, mbrëmjen e sotme duke filluar nga ora 20:45, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit.

Në këtë përballje të tretë në Grupin I, trajneri Edy Reja ka vendosur të hedh në fushë lojtarët më të freskët, Hysaj do të udhëheq ekipin si kapiten ndërsa në portë nga minuta e parë do zbres Thomas Strakosha.

Për mbrojtjen Reja zgjedh Ajetin dhe Gjimishitin në qendër, ndërsa nga krahët Veselin e Hysajn.

Në mesfushë e fillojnë Memushaj, Ramadani e Bare kurse në sulm Lenjani nga krahu i majtë dhe Broja me Manajn që do të tentojnë të gjejnë golin.

FORMACIONET ZYRTARE:

SAN MARINO:

SHQIPËRIA: