E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Për të mirën e njerëzimit, Trump duhet të humb në zgjedhje

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Nga: Berat Buzhala

Trump, pasiqe qendroi ne spitalin ma te mire ne bote per 72 ore, pasiqe i kishte te koka e tij mjeket ma te mire ne bote per 72 ore, pasiqe e kishte mundesine me i perdore edhe ilaçet ma te mira qe jane vec ne fazen eksperimentale, pasiqe edhe pas lirimit nga spitali – me kerkese te tij – ai ne Shtepi te Bardhe do ta kete kujdesin mjekesor ma te mire ne bote 24/7, ai deklaroi ne Tëitter:

“Mos u frikesoni prej COVID’it. Mos e lejoni qe t’ua dominoje jeten, sepse ne tash i kemi zhvilluar ilacet me te mira kunder ketij virusi. Po ndihem me mire se sa jam ndier keto 20 vitet e fundit.”

Ne Amerike deri tash kane vdeke mbi 200 mije amerikane. Çdo dite po vdesin rreth 800-1000 persona ne dite, ose sikur me u rrezu cdo dite 2-3 aeroplana plot me udhetare. Kerkush prej ketyre qe vdesin, e edhe ata qe do te vdesin, nuk e ka pase trajtimin e Trumpit, e as nuk i ka perdore ilacet qe i ka perdore Trump, kurse ky thote “Mos u frikesoni nga COVID’i”.

Lexo edhe :   Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Ky eshte nje president i tmerrshem. Krejtesisht i paskrupullt. I frikesuar per shkak te sondazheve, duke mos dashur qe te duket burre i dobet, qe rrin shume ne spital, ai e detyroi krejt ekipin mjekesor me u nenshtru para kerkesave te tij, duke dhene tash mesazhe te gabueshme dhe te rrezikshme.

Ekspertet ne amerike frikesohen qe gjate javeve dhe muajve ne vijim numri i vdekjeve mundet me u shumefishu, posacerisht kur baza e votueseve te Trump, qe eshte kryesisht e paedkuar mire, i lexon fjalet e tij si fjale te Bibles.

Lexo edhe :   "Kam pasur humbje të shijes, temperaturë e kollë”, Gjosha flet pas infektimit

Per te miren e njerzimit Trump duhet me humbe ne zgjedhje.

p.s.

Nese isha kane kryeminister ose president i Kosoves nuk i kisha thane keto fjale, por e kisha shiku mundesine me i mbrojte interesat e njerezve te vendit tim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta, propozim ekstrem: Kush prek votën, t’i pritet dora si në Mesjetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është i bindur se pas 25 prillit Shqipëria do të hyjë në një epokë të re. Në një prononcim për...

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...