E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Për mua është më shumë miss se sa gazetare”, Duka përplaset me Hygerta Sakon

Futbolli në Shqipëri është ndalur për shkak të bojkotit të Ligës Profesioniste dhe presidentëve të Superligës. Marrëveshja do të jetë në fuqi deri në çastin që Qeveria të plotësojë 4 kërkesat që klubet kanë. I ftuar në emisionin “Java” në RTSH, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka lëshuar disa thumbime ndaj moderatores Hygerta Sako. Teksa është indinjuar nga pyetja e saj, Duka ka thënë se ajo është për të miss se sa një gazetare.

Hygerta Sako: Humbja e Tiranës është faji juaj për shkak të bojkotit?

Duka: Eha këto janë muhabete për interesa të personave në veçanti. Për mua Hygerta është më shumë miss, se sa gazetare.

Hygerta Sako: Ju i shmangi gjithmonë pyetjeve, dhe duket se i keni mësuar përmendësh këto gjëra. Unë nuk jam e bukur, por jam gazetare prej 25 vitesh.

Duka: Nuk e di kush i bën këto pyetje, por këto janë tema specifike. Nëse do të kishim luajtur, do të thonin që ishin të lodhur. Tani thoni u eleminuan nga bojkoti, por për mua Tirana bëri sukses.

Hygerta Sako: Ju nuk ndiheni në faj për humbjen e Tiranës?

Duka: Nuk ndihem aspak fajtor, pasi për mua Tirana arriti sukses në Europë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rudi Vata: Duka duhet të largohet, ka 20 vite që e mjel futbollin si lopë!

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...