E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Peqin/ 23-vjeçari sapo ishte kthyer në Shqipëri, pistat ku po heton policia

Andi Zylyfi, 23-vjeçari që mbeti i vdekur mbrëmjen e djeshme nga të shtënat me armë zjarri në një fshat të Peqinit kishte vetëm një ditë që ishte kthyer në Shqipëri.

Lidhur me këtë ngjarje, Krimet e Rënda kanë nisur tashmë një hetim për lidhjet e Zylyfit, apo edhe të Ardit Uruçit, mikut të viktimës që mbeti i plagosur.

Pas sekuestrimit të pamjeve filmike të kamerave të bizneseve të zonës ku u krye atentati, burime për “BalkanWeb” bëjnë me dije se uniformat blu kanë identifikuar llojin e automjetit të përdorur nga atentatorët.

Ata dyshohet se janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal në trafikun ndërkombëtar të drogës.

Po ashtu, në 29 dhjetor të vitit të shkuar, Zylyfiu iu ekzekutua djali i hallës dhe dy miqtë e tij në Bradashesh. Në atë atentat mbetën të vdekur Endrit Alibej, 34 vjeç, Arben Dylgjeri 56 vjeç nga Elbasani, si dhe një shtetas turk Erdal Duranay.

Policia po heton në disa pista. Dyshohet se atentati ka ndodhur për larje hesapesh mes bandash. Po ashtu, 23-vjeçari është djali i një ish-punonjësi të sigurisë në burgun e Peqinit, dhe një prej pistave ku po hetohet është ajo që lidhet me punën e Hysni Zylyfit, babait të viktimës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...