E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

PD publikon listën, 39 kandidatë për 12 mandate në Vlorë

Vlora, një qark me 12 mandate deputetësh do të votojë të dielën për 39 kandidatë potencialë për deputetë.

Demokratët kanë të drejtë të votojnë në bllok për të gjithë ose të kontestojnë një kandidaturë.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Vlorë:

Dega Vlorë:

 1. ALTA HALUCI
 2. ATIRD HOXHA
 3. BUJAR LESKAJ
 4. EDMOND FETAHU
 5. ENEIDA VERA
 6. EREMAL ARAPI
 7. FATION VEIZAJ
 8. HYSNI SHARRA
 9. ILVA LAMAJ
 10. JULIANA XHINDOLI
 11. KRESHNIK ALIMERKO
 12. LILJANA ELMAZI
 13. LORENC DANAJ
 14. MARTIN GEGA
 15. NADA DAULLJA
 16. NADIRE MEÇORAPAJ
 17. PIRO AHMETAJ
 18. SAEMIRA SHASKA
 19. VULLNET KARALLIU

Degët Delvinë dhe Himarë:

 1. AFERDITA DHIMOJANI (HIMARË)
 2. ARJAN DHIMERTIKA (HIMARË)
 3. ERVIS ILJAZI (DELVINË)
 4. JULIAN ZOTO (DELVINË)
 5. NDRICIM MEHMETI (DELVINË)
 6. SAVO PRIFTI (HMARË)
 7. VLADIMIR KUMI (HIMARË)

Dega Sarandë:

 1. ILIR NIKOLLI
 2. IRINI NACI
 3. JOLIO DINE
 4. KLAUDIJA BAJRAMI
 5. KRESHNIK BOZHO
 6. SHPETIM AHMETI
 7. SKERDILAJD SULOZEQI
 8. ZANA PIRO

Dega Selenicë:

 1. AJEN GRABOVA
 2. GEZIM ADEMI
 3. LEONARD RAKIPAJ
 4. PERPARIM SHAMETAJ
 5. REZARTA BEQIRI

Votimi i kandidatëve nga anëtarësia ka përfunduar në degët e PD në 7 qarqe: Kukës, Dibër, Gjirokastër, Berat, Shkodër dhe Lezhë, Elbasan, ndërsa sot po votohet në Qarkun e Durrësit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...