E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Paundi dhe Dollari ‘bashkohen’ në rënie të lirë, Euro qëndron statik në kuotën e 121.3 lekëve

Kjo e mërkurë ka shënuar qëndrueshmëri për monedhën e Eurozonës, e cila vazhdon të këmbehet me 121.3 lekë edhe ditën e sotme.

Ndërkaq dollari amerikan ka regjistruar një humbje prej 0.3 pikësh, duke u kuotuar me 108.7 lekë, referuar të dhënave të Credins Bank.

Edhe paundi britanik ka shënuar një zbritje të vlerës prej 0.3 pikësh, duke rënë në nivelin e 132.4 lekëve.

Franga zvicerane vazhdon të ruaj vlerën e saj prej 109.8 lekëve, sikurse që në fillim të kësaj jave.

Dollari kanadez dhe ai australian janë këmbyer sot përkatësisht me 82.7 lekë dhe 74.8 lekë. /SCAN

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Paundi britanik njeh rritje, euroja e franga zvicerane s’kanë pësuar ndryshime

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...