Ekonomi

Paundi dhe Dollari ‘bashkohen’ në rënie të lirë, Euro qëndron statik në kuotën e 121.3 lekëve


               Publikuar në : 17:24 - 31/07/19 M. S

Kjo e mërkurë ka shënuar qëndrueshmëri për monedhën e Eurozonës, e cila vazhdon të këmbehet me 121.3 lekë edhe ditën e sotme.

Ndërkaq dollari amerikan ka regjistruar një humbje prej 0.3 pikësh, duke u kuotuar me 108.7 lekë, referuar të dhënave të Credins Bank.

Edhe paundi britanik ka shënuar një zbritje të vlerës prej 0.3 pikësh, duke rënë në nivelin e 132.4 lekëve.

Franga zvicerane vazhdon të ruaj vlerën e saj prej 109.8 lekëve, sikurse që në fillim të kësaj jave.

Dollari kanadez dhe ai australian janë këmbyer sot përkatësisht me 82.7 lekë dhe 74.8 lekë. /SCAN

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT