E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Paundi britanik shënon rritje të ndjeshme, valutat e tjera nuk luhaten

Kjo e mërkurë vazhdon të shënojë qëndrueshmëri për monedhën europiane, e cila ka ruajtur po të njëjtat vlera sikurse edhe dje teksa blihet këtë mëngjes sërish me 123.3 lekë dhe të shitet me 123.9 lekë.

Ndërkaq, paundi britanik ka regjistruar një rritje të ndjeshme nga dita e martë duke fituar 0.5 pikë teksa është blerë mëngjesin e sotëm me 135.5 lekë dhe është shitur me 136.6 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal, dollari amerikan vazhdon të qëndrojë konstante duke shfaqur edhe sot të njëjtat kuota sikurse edhe një ditë më parë, teksa blihet këtë të mërkurë me 101.4 lekë dhe shitet me 102.2 lekë.

Franga zvicerane gjithashtu nuk ka shfaqur lëvizje të vlerës ditën e stome, duke vijuar njësoj si dje të blihet me 114 lekë dhe të shitet me 115.1 lekë, referuar tregut valutor vendas. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...