E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Patronazhistët? Shehi: Rama po vepron si Enver Hoxha

Zbulimi i të dhënave personale për rreth 910 mijë qytetarë të Tiranës, ka shkaktuar tensione në politikë, vetëm disa ditë para zgjedhjeve parlamentare.

I ftuar në emisionin ”Frontline”, kandidati për deputet i opozitës, Dashamir Shehi e cilësoi përdorimin e të dhënave personale si të paligjshme.

Sipas tij, kryeministri Edi Rama po vepron njësoj si partia shtet gjatë kohës së komunizmit.

Dashamir Shehi: “Fitorja jonë është plebishitare, sa edhe rrugaçët do zmbrapsen. Rrih dy vetë dhe merr një tender, këtë gjë bën Rama. Për patronazhimin, mendoj se është e paligjshme. Kjo është vjedhje dhe është bërë tek zyra e Kryeministrit. Kjo është vjedhje e pastër. Është vjedhur nga qeveria dhe është shpërndarë nga Rama. Urdhri është dhënë personalisht nga Rama. Kjo është Big Brother, Rama i bën këto. Zyrtarët e lartë këtu janë me partinë në pushtet. Po vepron si Enver Hoxha. Kjo është partia që kontrollon shtetin. Edhe në kuzhinë do kemi frikë të flasim me gruan. Ky shtet drejtohet nga një njeri i vetëm, që është Rama. Ky duhet larguar dhe t’ja kthejmë shtetin institucioneve.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama shpërndau këngën e Fifit, reagon Flori: S’jemi në forume politike

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...