E mërkurë, 16 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Pasuria e saj kap shifrën marramendëse/ Jeta luksoze e gruas së Kim Jong-un

Gruaja ish-balerinë e Kim Jong-un, Ri Sol-ju u shfaq për herë të parë në publik këtë javë pas përhapjes së spekulimeve se ishte ekzekutuar.

Ajo është e martuar me një nga burrat më të fuqishëm në botë, por jeta e saj private është e mbuluar me mister, shkruan The Sun.

Besohet gruaja e diktatorit se jeton një jetë të mbuluar nga luksi në pallate gjigande, shampanjë të shtrenjtë e avionë privatë. Fëmijëria e Ri në qytetin verilindor të Chongjin është gjithashtu e veshur me mister, ndërsa analistët besojnë se dhe emri i saj është një pseudonim.

Çifti ka tre fëmijë, një djalë të lindur në 2010, një vajzë të lindur në 2013 dhe një i tretë i lindur në vitin 2017, gjinia e të cilit nuk është publikuar, ashtu si dhe asnjë nga emrat e tyre.

Çifti besohet se janë martuar në 2009 por Ri nuk është prezantuar publikisht si gruaja e Kim deri në vitin 2012. Ri njihet për shijet e shtrenjta në jetën personale, në një kohë kur popullsia e Koresë së Veriut është nga më të varfrat në Azi. Ri është parë në një kostum Chanel 9,000 dollarë dhe raportohet e zoteron një koleksion orash dore me vlerë 7 milionë dollarë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Trafik droge në Itali, i sekuestrohen miliona euro pasuri në Vlorë (Emri)

Studimi: 25% e pacientëve me Co*id, përjetojnë simptoma afatgjata të sëmundjes

Një studim i ri në Shtetet e Bashkuara zbulon se rreth 25 për qind e pacientëve me COVID-19 kanë përjetuan probleme të reja shëndetësore...

10 shprehje nga Gynter Gras, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Edhe librat e këqij janë libra, kështu që janë të shenjtë". "E di që Sot të gjitha gjërat kanë sy, se asgjë nuk kalon pa...

Ministri i Jashtëm kroat: Jem krah Kosovës për njohje nga 5 shtete të BE

''Do jemi në krah të Kosovës që të njihet edhe nga pesë vendet që nuk e njohin ende.'' Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordan...

Kim Jong Un e pranon: Koreja e Veriut po vuan nga kriza ushqimore

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un deklaroi se vendi po përballet me një krizë ushqimore, për shkak të përmbytjeve, situatës së pandemisë...

Takimi me Kurtin/ Vuçiç: Mbase e fyeva, por nuk pendohem

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka folur për takimin e djeshëm që pati në Bruksel, me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në një konferencë për...