E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Paskal Milo zbulon detajet për kompromisin politik. Ja kur do ndodhë

Politikani Paskal Milo tha në emisionin “360 Gradë” në “Ora News”, se deri në fund të prillit mund të gjendet kompromisi politik për zgjidhjen e krizës. Ai po kështu ka shtuar se nuk është në interesin e PS,  që të shkojë e vetme në zgjedhje.

“Ne do të zvarritemi deri nga fundi i prillit, kur mbarojnë afatet kushtetuese, për të vënë në rrezik zgjedhjet vendore. Kompromisi për mua mund të bëhet deri në fund të prillit.

Pavarësisht se Partia Socialiste thotë se mund të shkojë e vetme në zgjedhje, nuk besoj se është në interesin e saj që të shkojë e vetme në zgjedhjet vendore. Mendoj që është një kufi i arsyeshëm që të gjendet kompromisi deri në fund të prillit”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...