E mërkurë, 23 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Pasioni për motorin “Ducati”/ 15 persona krijojnë klubin më të ri në Tiranë

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Pasioni për motorrin Ducati ka bashkuar 15 persona, të cilët mblidhen cdo pasditë në një garazh në Tiranë. Ata zhvillojnë aktivitete të ndryshme me motorat e tyre. Ajo që i bashkon është fakti që të gjithë kanë nga një motor Ducati.

Si lindi ideja e krijimit te grupit Ducati?

Ka lindur shume vite me pare nga nje kushëri i imi i cili sot nuk jeton me nga nje aksident po me kete motor, dhe e kemi mbajtur fal tij gjalle linjen e Ducatit.

Me pare kemi rregulluar vespa poshte shtepise me mjete primitive kemi arritur tani deri ketu ku jemi.

Ketu mikpritesh vetem nese ke nje motor Ducati?

Kjo eshte e vecanta qe duhet patjeter te kesh nje motor te kesaj marke. Nese ti blen nje Ducati je automatikisht pjese e grupit tone.

Disa jane inxhiniere dikush eshte doktor, dikush polic, une vete jam mekanik motorrash punoj per motor te markave te tjera por pastaj pasditeve eshte gjeja jone kur mblidhemi rrime sebashku merremi me motorret e secilit pa asnje pagese, eshte cdo gje per qejf.

Ketu nuk duan te dijne fare qe ekzistojne motorre te tjere. Une jam fans i te gjitha markave,por ketu gjeta nje grup shume te bukur djemsh nje grup qe ne 2020 nuk para e gjen. jane te gjithe shok dhe miq pa asnje lloj interesi, jane te rralla keto ne ditet sot.

Pse preferoni Ducatin, pse per ju eshte ky motorr me i miri dhe jo Honda?

Honda s behet fjale njehere, Ducati eshte pasion tjeter ka kenaqesi tjeter ne dhenjen e gazit shpejtesia fuqia qe ka. Eshte e veshtire ta mbash nje ducati zakonisht. Shumica e njerzve qe e marrin thone, jo nuk ben se une nuk i jap dot.

Ashtu si Erjoni qe u be pjese e klubit Ducati ne Shqipërie, cdo kush qe gezon nje motorr te tille mund ti bashkohet pasionit te tyre, qe nuk u ndal as kur njeri prej tyre mes shpejtesise dhe adrenalines u nda nga jeta, perkundrazi dashuria u rrit dhe endrrat tani jane me te medha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Me dy armë, gjykata e lë në ‘arrest shtëpie’! Zbulohet ku do qëndrojë Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina u kap më 19 shtator në Pikën Kufitare të Morinës, me një armë zjarri pistoletë, një tjetër tip çakmaku dhe 23...

Aleksandër Lukashenko betohet ‘fshehurazi’ si president i Bjellorusisë

Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko, është betuar për një mandat të gjashtë. Raportohet se betimi është bërë në fshehtësi dhe pa asnjë njoftim paraprak. Madje...

Si janë 24 orët e fundit të jetës së një të dënuari me vdekje në SHBA

Sipas Qendrës së Informacionit të Dënimeve me Vdekje në SHBA (DPIC), aktualisht në burgjet amerikane ndodhen rreth 2.500 të dënuar që presin të përballen...

“Robi plaket kur don vet” , Robert Berisha së shpejti në ekran si prezantues (VIDEO)

Muzikanti i njohur Robet Berisha, kërkon të rrëmbejë një vëmendje tjetër nga publiku i tij. Me një klip prezantimi mjaft intrigues, Roberti ka zbuluar se...

Kryemadhi pret me padurim zgjedhjet: 25 prilli, dita kur shteti do i rikthehet qytetarëve

Teksa pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë ndezur motorët për fushatën elektorale. Për kryetaren e LSI Monika Kryemadhi, qytetarët duhet të...