E hënë, 2 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Pasioni i mori jetën, mesazhet rrëqethëse me dhimbje dhe lot të kolegëve e miqve për kameramanin

Pas lajmit tragjik ku Armand Hallvaxhiu u nda nga jeta, miqtë ,shokët, kolegët, gazetarët që punuan me djalin e mirë dhe të dashur Mandin, mesazhe që të rrëqethi duke shprehur dhimbjen që I ka kapluar.

Ata kanë humbur një mik, një koleg një shok të mirë që rrezatonte mirësi sa herë që e takonin, me një buzëqeshje që nuk I zhdukej kurrë nga fytyra.

Ata sot po përjetojnë humbjen dhimbje aq sa i duket e pabesueshme që ai iku për tu mos kthyer më kurrë.

Armand Hallvaxhiu, kameramani i “News 24”, djali me pasionin e madh për zhytjen humbi jetën në Shpellën e Haxhi Ali-ut, duke mos dale dot me.

Ja disa nga mesazhet e kolegëve të tij

Postimi i gazetarit Erjon Skendaj

“O shok, o mik, o Mandi sa e rënde dhe e vështire qenka të shkruash për ty tani që nuk je me. O zot nuk e besoj ende që ka ndodhur vërtete edhe pse m’u desh që të lexoj e rilexoj mbi 10 here lajmin tënd të fundit me zërin që më dridhej e që nuk me linte ta përmbyllja leximin.
Por ti ike si kampion, se ti i tille ishe në ato që dije të bejë më mirë. Në mend me vijne një mori kujtimesh që i ndamë bashkë që nga përmbytjet në Shkoder, 21 janari e në çdo protestë e ngjarje te bujshme. 10 vite kujtime me ty shok e mik i mire. I tille do mbetesh për ne shoket e tu të neës 24. Qofsh i xhenetit mik. Zoti i lehtesoftë dhimbjen e madhe familjes tënde”, shkruan Skëndaj.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...