E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Pas tërmeteve, borë dhe shkarkesa elektrike/ Zbuloni si do jetë moti në fundjavë

Pas tërmeteve, borë dhe shkarkesa elektrike në Shqipëri.

Shërbimi Meteorologjik ka njoftuar se fundjava do shoqërohet me reshje shiu, rrebeshe dhe shkarkesa elektrike.

Parashikimi sipas SHMU:

“Fundjava në vend do të nisë e vranët. Reshjet e shiut do të përfshijnë vendin që prej orëve të para të mëngjesit. Në veri e qendër të territorit reshjet parashikohen intensive shoqëruar me shtrëngata, rrebeshe e shkarkesa elektrike.

Prej orëve të mesditës reshjet parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët e mesatar.

Në majat e Alpeve reshje bore.

Era do të fryjë me drejtim perëndim-veriperëndim e lehtë e mesatare, ndërsa hera-herës fiton shpejtësi në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 6ºC deri në 13ºC;

zonat e ulëta 10ºC deri në 18ºC;

zonat bregdetare 11ºC deri në 18ºC”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Aksident në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjisruar pasditen e sotme në vendin e njohur si Kthesa e Gungasit, në aksin rrugor...