E enjte, 25 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Pas suksesit në Konferencën e Donatorëve, Rama nxjerr videon me pamjet e rralla

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Rama ka shpërndarë një video nga majat e alpeve në Veri, ku shkruan se zona e Tropojës falë investimeve në turizëm, në vitin 2019 u vizitua nga mbi 130 mijë turistë. Mes tyre, edhe producentë të huaj që kanë zgjedhur Valbonën, panoramë të filmave të tyre. Ai vë në dukje se një aventurë e pazakontë ofrohet me helikopter mbi majat e alpeve.

Statusi

Valbonë, Tropojë – Një aventurë e pazakontë ofrohet me helikopter mbi majat e alpeve.

Kjo zonë falë investimeve në turizëm vetëm në vitin 2019 u vizitua nga mbi 130 mijë turistë, mes tyre edhe producentë të huaj që kanë zgjedhur Valbonën, panoramë të filmave të tyre.

1.15 miliardë euro ishte shuma për rimëkëmbjen e Shqipërisë, pas tërmetit të 26 nëntorit në Konferencën e Donatorëve. Presidentja e KE pas konferencës u shpreh se nuk do e lejë kurrë Shqipërinë vetëm. Rama ishte i ekzaltuar nga shuma e mbledhur, dhe tha se gjithçka kaloi fantazinë e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Historia e çuditshme e vlonjatit Nuredin beu dhe pritja madhështore në SHBA

Nga: Auron Tare Disa vite më parë, isha ftuar në Nju Jork dhe Uashington DC, për të prezantuar në “Explorer Club” dhe “National Geographic”, projektin...

“Duhet të kujdesem për veten”, Fifi lë shtëpinë e “Big Brother VIP”

Pas incidentit të së martës ku shumë banorë kërkuan që Fifi të largohej, duket se sot ajo ka marrë vendimin final. Fifi ka vendosur...

Abuzoi seksualisht me nipin 8-vjeçar, arrestohet 45-vjeçari nga Prizreni

Një shtetas i shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka përdhunuar nipin e tij 8-vjeçar, bëhet me dije se është vënë në pranga. Bëhet...

Fifi i shkruan letër vetes në “Big Brother VIP”

Fifi ka qënë në një gjendje jo të mirë emocionale pas debatit me opinionisten Balina Bodinaku. Ajo ka zgjedhur t’i drejtojë një letër vetes...

Vuçiç jep alarmin: Lindshmëria është e ulët, po shuhemi si komb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë alarmin për shuarjen si komb, pasi ka rënë në mënyrë të ndjeshme lindshmëria. Duke marrë shkas nga...