E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Pas rritjes së numrit të viktimave dhe të infektuarve, reagon Rama

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri.

Së fundmi, ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili ndër të tjera pohon se kushdo që është i prekur nga Covid-19 nuk duhet të thyejë rregullat dhe karantinën.

“Policia vazhdon punën dhe Covid-i gjithashtu , por këto mesazhe njerëzore nga takimet me punonjësit e policisë së shtetit shërbejnë për këdo.

Kushdo që është i prekur nga Covid-19 nuk duhet të thyejë rregullat dhe karantinën.

Policia i di të gjitha dhe kontrollet do të vijojnë ! Shëndeti mbi të gjitha”, shkruan kreu i qeverisë krah videos së bërë publike në Facebook.

🔴 Policia vazhdon punën dhe Covid-i gjithashtu😷, por këto mesazhe njerëzore nga takimet me punonjësit e policisë së…

Publiée par Edi Rama sur Dimanche 5 juillet 2020

 

Rikujtojmë se herë pas here, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu bën këto thirrje qytetarëve:

“Shmangni grumbullimet. Ruani distancën me njëri-tjetrin.

Përdoreni maskën kudo në ambientet e mbyllura, kur hyni në supermarket, në dyqane, në zyrë si dhe në çdo ambient publik ku nuk mund të ruani distancën.

Ruani higjienën personale dhe kolektive”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...