E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Pas Napolit, edhe një klub i Bundesligës shënjestron Milot Rashicën

Milot Rashica ka konfirmuar këtë sezon cilësitë teksa është kthyer në liderin e Werder Bremen. Edhe pse këta të fundit nuk po kalojnë një situatë aspak të mirë, kjo nuk e ka penguar sulmuesin nga Vushtrria të tërheqë vëmendjen e shumë klubeve. 23-vjeçari është ideuar nga NapoliSerie A si një zëvendësues perfekt i Callehon, pasi spanjolli është drejt fundit të aventurës së tij me të kaltrit.

Por, së fundmi për Rashicën ka dalë në skenë edhe Borussia Dortmund. Verdhezinjtë po pajtohen me faktin se në këtë verë do të humbasin për shkak të kërkesave të shumta, talentin Jadon Sancho.

Kështu, Dortmund projekton sulmuesin e Kosovës në vend të britanikut, i cili në këtë rast nuk do të kishte nevojë për kohën e përshtatjes duke qenë se Bundesligës ia ka marrë dorën. Në këtë formë, Rashica duket i destinuar që në këtë sezon të largohet nga Werder Bremen dhe të fillojë një eksperiencë të re, edhe më të rëndësishme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kthesë në politikën e jashtme të Turqisë

Turqia është e izoluar në masë të madhe në Lindjen e Afërt. Partneri më i ngushtë i saj, Katari, sapo vendosi për paqen me...

Pse Basha fshihet çdo 21 janar?

Nga: Mero Baze Është bërë traditë, sa herë flitet për krimin e vrasjeve të 21 janarit, në ekran shfaqet Sali Berisha që mburret që ka...

Deri 1 miliardë dollarë grami, ja kush janë elementet më të shtrenjtë në botë

Elementet kimikë janë blloqe ndërtimi të gjithçkaje që shohim rreth nesh. Deri tani njihen 118 elementë, 94 prej të cilëve janë në gjendjen e...

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli në Shqipëri, Prokuroria italiane nis hetimet

Prokuroria e Peruxhas ka nisur hetimet për zhdukjen e biznesmenit italian Davide Pecorelli. Makina që ish-arbitri kishte marrë me qira u gjet e djegur...

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...