E hënë, 3 Gusht, 2020
30 C
Tirana

Pas koncertit në Kosovë, Miley Cyrus shtrohet në psikiatri

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Policia arreston 2 shoferë, bllokon 19 leje drejtimi

Policia e Shtetit bën me dije se kanë përfunduar në pranga 2 shoferë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, ndërsa janë bllokuar 19...

Të rritesh në kohë krize, biznesi që u zhvillua gjatë periudhës së pandemisë

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

Nuk u gjunjëzua si të tjerët gjatë himnit, basketbollisti i NBA shpjegon arsyen

Basketbollisti i Orlando Magic, Jonathan Isaac, u bë lojtari i parë i NBA që qëndroi në këmbë gjatë himnit amerikan që kur kampionati amerikan...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

Pas festivalit Suny Hill që u mbajt në Prishtinë pak ditë më parë, këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus, është shtruar në një qendër psikiatrike.

Duke iu referuar mediave ndërkombëtare, familjarët e këngëtares kanë qenë ata që e kanë bindur të trajtohet, me qëllim për të përmirësuar gjendjen psikologjike të këngëtares dhe për t’i shpëtuar martesën. Pasi, kohët e fundit, Miley dhe bashkëshorti i tij, aktori Liam Hemsworth kanë patur shumë probleme në çift.

“Ata kanë patur shumë probleme dhe Miley ka qenë nën presionin e familjes për sjelljen. Por për shkak të personaliteti, këngëtarja nuk dëgjon askënd. Edhe familjarët janë të shqetësuar dhe nuk e kuptojnë përse ajo sillet në këtë mënyrë. Ata i thanë që të përballet me “djallin”, duhet të marrë trajtim para se të jetë shumë vonë”, tha një burim pranë saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Vuante nga obeziteti”/ Ministria reagon për vdekjen e mjekut: U trajtua në banesë

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar për mjekun Anibal Byberi, i cili ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit. Në njoftimin zyrtar thuhet se mjeku pneumolog, 53...

“Gojët e liga thonë se po mbyllet me shpejtësi…”, Manjani lëshon deklaratën e fortë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani njofton se përflitet se shumë shpejt do të mbyllet projektligji për lejimin e kultivimit të hashashit. Ai parashikon se...

“Mbrohuni në këto tre forma”, thirrja e fortë e mjekes së Onkologjikut (VIDEO)

Mjekja e Shërbimit Onkologjik në QSUT, Dhurata Tarifa, i është drejtuar me një apel të gjithë qytetarëve që të mbajnë maska, të ruajnë distancimin...

Microsoft vijon bisedimet për blerje të TikTok-ut në SHBA

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të aplikacionit kinez, TikTok në...

“Një vepër e shumëpritur dhe e domosdoshme për Tiranën”, Rama prezanton projektin strategjik

Rama e ka nisur ditën duke publikuar disa pamje nga punimet për transformimin e sheshit ‘Shqiponja’, një pikë strategjike kjo për lehtësimin e qarkullimit. Kryeministri,...