E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Pas Kinës, kush është vendi me më shumë raste të konfirmuara nga koronavirusi

Koreja e Jugut po kalon një nga situatat më të vështira, teksa janë konfirmuar më shumë se 763 raste me koronavirus.

Deri më tani, koronavirusi i ka marrë jetën 7 personave në Korenë e Jugut. Vendi ka ndërmarrë masa të ashpra duke pezulluar rekrutimet për ushtrinë me 2 javë, pasi 11 ushtarë janë të prekur nga koronavirusi.

Koreja e Jugut është vendi i dytë në botë me më shumë raste të konfirmuara me koronavirus. Vendin e parë e mban Kina, ku edhe “lindi” ky virus. Në Kinë raportohen më shumë se 79 mijë raste të prekurish, ndërsa numri total i viktimave të shkaktuara nga koronavirusi ka shkuar në 2,621.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....