E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Pas golit të parë, Hysaj synon edhe rinovimin me Napolin

Para se Gattuso të merrte drejtimin e Napolit, Hysaj ishte një nga lojtarët që ishin në pritje të hapjes së merkatos për t’u larguar nga skuadra. Por tashmë situata ka ndryshuar tërësisht për mbrojtësin shqiptar.

Gazeta italiane “Il Mattino” ka shkruar së fundmi se Hysaj është i lumtur me Gattuso-n si trajner dhe tashmë kërkon të vazhdojë karrierën e tij me këtë klub.

Kontrata e Hysajt me Napolin skadon në verën e vitit 2021 dhe ende nuk ka detaje nga rinovimi edhe pse tashmë ai duket se është në horizont për shkodranin.

Pas më shumë se 150 ndeshjeve, Hysaj realizoi edhe golin e parë me skuadrën e Napolit në fitoren ndaj Sassuolos fundjavën e kaluar, duke treguar një formë të shkëlqyer, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...

Greqi/ Bullgari rrëmben me forcë dhe përdhun*n pastruesen shqiptare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Greqi sipas mediave greke. Raportohet se një pastruese me shqiptare është përdhunuar nga një...

Administrata Biden zëvëndëson fjalën ‘nënë’ me ‘person që lind’ në dokument

Kërkesa për buxhetin e vitit fiskal 2022 të administratës së Biden, e publikuar më herët në qershor, prezantoi termin "njerëz që lindin" për të...

MotoGP/ Mark Markez ‘mund’ dëmtimin në shpatull, fiton pas 1 viti e gjysmë

Sachsenring vazhdon të jetë ‘Marquezring’: Marc Marquez kthehet të fitojë pas një viti e gjysmë dhe e bën këtë në një nga pistat e...

Izraeli kritikon zgjedhjen e “Xhelatit të Teheranit” si president i ri i Iranit

Tel Aviv (Dpa) - Kryeministri izraelit kritikoi sot zgjedhjen në Iran të shefit të gjyqësorit Ebrahim Raisi si presidenti i ardhshëm i vendit. "Zgjedhja e...