E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Pas dy fitoreve rradhazi, Kosova humbet miqësoren ndaj Guinesë (Video)

Pas dy fitoreve rradhazi ndaj San Marinos dhe Maltës, kombëtarja e Kosovës ka humbur miqësoren ndaj skuadrës afrikane të Guinesë.

Ndeshja e zhvilluar në Antalya të Turqisë, përfundoi me rezultatin 1-2 në favor të Guinesë. Pjesa e parë përfundoi me rrjeta të paprekura, teksa në pjesën e dytë u shënuan të gjitha golat e takimit.

Guinea realizoi dy herë brenda gjashtë minutave, teksa Kosova ishte e pafuqishme për të përmbushur rezultatin, dhe goli i shënuar Arb Manaj në fund të ndeshjes, ishte thjesht për statistikë.

Kosovë-Guinea 1-2

Shënues: Manaj 93’/ Kouyate 60′, Kante (pen.) 66′

Kosova: Bekaj, Thaqi, Jashanica, Domgjoni, Bajselmani, Broja, Loshaj, Hoxha, Rrudhani, Topalli, Daku. (U aktivizuan: Asllani, Balaj, Hajrulahi, Jashari, Manaj, Baftiu).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...