E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Parashikimi për 5 ditët e ardhshme/Rënie drastike temperaturash dhe ngrica

Thuajse gjatë gjithë javës do të ketë në qarkullim masa ajri të ftohta, të cilat do të sjellin kryesisht rënie temperaturash, duke sjellë më së shumti ngrica përgjatë akseve rrugore.

Në zona të thella malore, dëbora parashikohet të mbesë e grumbulluar, si shkak i temperaturave të ulta.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 dhe 4 ballë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...