Shqipëria

Parashikimi i motit, datë 16 prill 2019

               Publikuar në : 07:23 - 16/04/19 Enno

Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të ndryshueshme.

Sipas shërbimit meteorologjik pritet të ketë reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-7 metra për sekondë. Deti do të jetë i forcës 1 me lartësi dallge 0.8 metër, teksa parashikohet edhe mjegull për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet Malore                8/20

Vendet e Ulta                 10/23

Vendet Bregdetare         12/12

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT