E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Parashikimet e motit për dimrin, zbuloni si do jenë temperaturat

Në muajin tetor dhe nëntor pritet që moti të jetë përgjithësisht i freskët. Evropa Jugore parashikohet të ketë temperatura relativisht të larta, raporton “Reuters”. Evropa Veriore dhe Britania gjatë muajve në vijim do kenë norma më të larta të reshjeve.

Meteorologu i njohur Todd Crawford ka pohuar se një pjesë e mirë e Evropës veriore mund të përballet me dimrin e parë shumë të ftohtë që nga viti 2012 në janar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...