E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

“Paralizohet” e gjithë Shqipëria, Ministria e Shëndetësisë merr vendimin e prerë

Lexo edhe ...

COVID-19/ SHBA ndihmon Italinë

Italia prej javësh është “gjunjëzuar” nga koronavirusi, duke pësuar humbje të shumta në njerëz. Ndërkohë ndër shtetet që është solidarizuar me Italinë është edhe SHBA. Kjo...

Edhe SHBA lë pas Kinën/ Ja sa ka shkuar numri i viktimave nga koronavirusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po shohin një rritje shumë të shpejtë të numrit të infektuarve dhe viktimave të shënuara nga koronavirusi. Sipas Worldometer, numri...

Mjekët në frontin e “luftës”, ultrasit e PSG u qëndrojnë pranë çdo ditë

Ultrasit e kampionëve të Francës po ndihmojnë stafet mjekësore në rajonin e kryeqytetit të Francës. “Collectif Ultra Paris” po shpërndajnë pije dhe ushqime për mjekët...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Në kuadër të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, qeveria shqiptare ka vendosur që deri në datën 3 prill të mbyllen të gjitha baret, restorantet dhe lokalet në të gjithë vendin.

Urdhri në fjalë është firmosur nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Bëhet me dije se subjektet që nuk do i binden urdhrit, do të gjobiten.

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë urdhër të prerë që të ndalohen një sërë aktivitetesh biznesi në mbarë vendin. Këto masa janë ndërmarrë për përballimin me pandeminë e koronavirusit.

Në Shqipëri janë identifikuar 33 të prekur. Një prej të prekurve, ndërroi jetë në Spitalin e Durrësit dhe vatra e të infektuarve është zgjeruar në Tiranë, Rrogozhinë, Elbasan, Durrës, Lushnje dhe Fier.

“Lufta” me koronavirusin po zhvillohet anembanë botës. 7 vendet me të industrializuara të botës, do të zhvillojnë një takim të jashtëzakonshëm me anë të një video konference, për të diskutuar rreth situatës së shkaktuar nga koronavirusi.

Presidenti francez Emmanuel Macron, tha se pas një bisede telefonike me presidentin amerikan Donald Trump, u vendos për takimin e të gjithë udhëheqësve të G7.

Ai deklaroi se video konferenca do të bëhet të hënën, me qëllimin për përpjekjen për krijimin e një vaksine kundër Covid-19.

Bilanci negativ i viktimave nga koronavirusi në Itali ka arritur kulmin në këto 24 orët e fundit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19/ SHBA ndihmon Italinë

Italia prej javësh është “gjunjëzuar” nga koronavirusi, duke pësuar humbje të shumta në njerëz. Ndërkohë ndër shtetet që është solidarizuar me Italinë është edhe SHBA. Kjo...

Edhe SHBA lë pas Kinën/ Ja sa ka shkuar numri i viktimave nga koronavirusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po shohin një rritje shumë të shpejtë të numrit të infektuarve dhe viktimave të shënuara nga koronavirusi. Sipas Worldometer, numri...

Mjekët në frontin e “luftës”, ultrasit e PSG u qëndrojnë pranë çdo ditë

Ultrasit e kampionëve të Francës po ndihmojnë stafet mjekësore në rajonin e kryeqytetit të Francës. “Collectif Ultra Paris” po shpërndajnë pije dhe ushqime për mjekët...

Ushtria amerikane do të ndërtojë mbi 340 spitale të përkohshme

Zyrtarë amerikanë synojnë të ndërtojnë qindra spitale të përkohshëm në të gjithë vendin për të përballuar mijëra raste të reja të koronavirusit që diagnostikohen...

Neuer rezufon rinovimin,Chelsea hidhet në sulm

Në mes të pandemisë që ka shkaktuar koronavirus, zërat e merkatos vazhdojnë dhe shtohen dita ditës. Duke pritur të kuptojnë se kur do të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT