“Paqe” në aktin e parë, Reali dhe Çelsi do të zgjidhin gjithçka në Londër

Është mbyllur në barazim 1-1, akti i parë i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Realit të Madridit dhe Çelsit.

Blutë e Londrës kaluan të parët në avantazh me Pulisiç në minutën e 14-të, ndërkohë që Benzema vendosi baraspeshën në të 29-tën, duke lënë gjithçka të hapur në sfidën e kthimit që do të zhvillohet në Londër.

 

 

Kjo ishte përballja e parë në historinë e Champios-it mes Realit dhe Çelsit.