E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“Paqe” në aktin e parë, Reali dhe Çelsi do të zgjidhin gjithçka në Londër

Është mbyllur në barazim 1-1, akti i parë i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Realit të Madridit dhe Çelsit.

Blutë e Londrës kaluan të parët në avantazh me Pulisiç në minutën e 14-të, ndërkohë që Benzema vendosi baraspeshën në të 29-tën, duke lënë gjithçka të hapur në sfidën e kthimit që do të zhvillohet në Londër.

 

 

Kjo ishte përballja e parë në historinë e Champios-it mes Realit dhe Çelsit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....