E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Panuçi ‘kunja’ për Kombëtaren shqiptare: E vështirë për t’u trajnuar

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi ka folur në një intervistë për të përditshmen sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, duke analizuar Serinë A italiane, por edhe duke deklaruar se është e vështirë të trajnosh Kombëtaren shqiptare:

Juventusi ka bërë shumë keq. Pirlo ka qenë shumë i sinqertë ku ka pas deklaruar se është i pari duke mos qenë i lumtur. Pavarësisht gjithçkaje Juventusi është një skuadër e fortë, por kurrë nuk ka dhënë impresionin që do ta fitojë kampionatin. Nëse do të isha tek Juvja do të thoja të paktën është Ronaldo. 25 gola si golashënues po ku është problemi këtu? Në Itali arsyetohet ndryshe. Është shumë e vështirë të trajnosh skuadra si Livorno, Ternana, Kombëtarja shqiptare. Si mund të jetë një problem të trajnosh Juventusin?

Milani është shumë i lodhur, luan rregullisht prej 1 viti e gjysmë pa ndërprerje. Ibrahimoviç? Ka dhënë shumë gjëra të rëndësishme përveç golave që janë të jesh i vetëdijshëm dhe shtysën. Të mos arrihet Champions-i për mendimin tim do të ishte një goditje e madhe. Por si kontingjent lojtarësh nuk janë më të fortë sa Napoli dhe Atalanta.

Napoli pa kupa dhe dëmtimet është transformuar totalisht. Shihni Insinjen, kur ai është në ditën e tij nxjerr në pah të gjithë kualitetet. Tani ata janë shumë mirë të gjithë, Gatuzo ka qenë mirë edhe kur skuadra ka çaluar. Komplimente Gatuzos sepse e meriton hyrjen në Champions.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kompanitë ajrore anulojnë qindra fluturime për në SHBA, për shkak të rrjetit 5G

Qindra fluturime drejt Shteteve të Bashkuara dhe disa të tjera që ishin planifikuar të niseshin nga disa aeroporte amerikane u anuluan të mërkurën, edhe...

Einxhel në gjendje të rëndë psikologjike, ja si ia shpreh dashurinë DJ Dagz

DJ Dagz është eleminuar nga shtëpia e "Big Brother Vip", dhe e dashura e tij Einxhel e ka përjetuar shumë keq. Moderatorja shfaqet e...

Dashuria për SHBA-në nuk ka nevojë për ndërmjetës

Nga: Luçiano Boçi Ka një përpjekje të shfrenuar për t’i ndarë anëtarët e PD-së sot apo drejtuesit e saj ndër vite, në pro dhe antiamerikanë....

Meta dekreton zgjedhjet pas takimit me Ballën, nuk “pyet” Bashën e Kryemadhin

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka nxjerrë dekretin ku në 6 mars në 6 Bashki të vendit do të zhvillohen zgjedhje të pjesshme vendore. Në...

Një zgjidhje për opozitën!

Nga: Lutfi Dervishi Zhvillimet e sotme në opozitë kanë brengosur jo vetëm anëtarët, simpatizantët dhe votuesit e opozitës, por mbi të gjitha kryeministrin e vendit!...