E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Pankartat pikante në protestën e gazetarëve (FOTO)

Gazetarët bashkërisht po protestojnë kundra paketës ‘Anti-shpifje’ para godinës së Parlamentit, ku pritet dhe të hidhet në votim për t’u miratuar.

I gjithë komuniteti i medias, me pankarta në duar kërkojnë hedhjen poshtë të 2 projekt-ligjeve të cilat i japin fuqi të plotë AMA-s për të vëzhguar, kontrolluar dhe penalizuar mediat.

Gazetarët shprehen se ky projekt-ligj i qeverisë cënon lirinë e medias dhe atë të shprehjes, dhe synon që të instalojë diktaturën në vend.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...