E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Pandemia/ Ulet sërish numri i rasteve dhe viktimave në Itali

Italia ka regjistruar rënie të numrit të rasteve me koronavirus dhe viktimave, përgjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet e Emergjencave Civile njoftojnë se sot kanë humbur jetën 7 persona, duke e çuar në 34,945 numrin total të njerëzve që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 188 raste të reja me COVID-19. Kështu shkon në 242,827 numri total i rasteve të regjistruar në vendin fqinj.

Mbi 194 mijë persona janë shëruar nga koronavirusi në Itali, ndërsa më shumë se 13 mijë raste janë ende aktive.

Në të gjithë botën janë shënuar më shumë se 12,7 milionë raste me koronavirus dhe mbi 565 mijë viktima. Ndërkohë, mbi 4.7 milionë raste janë ende aktive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...