E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Pandemia/ Përkeqësohet situata në Brazil

Situata është përkeqësuar në Brazil si pasojë e koronavirusit.

Për të katërtën ditë me radhë, autoritetet vendase të shëndetësisë kanë raportuar më shumë se 50 mijë raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 2 milion e 400 mijë numrin total të të prekurve.

Bëhet me dije se në 24 orët e fundit, 1211 persona ndërruan jetë.

Deri më tani, në shtetin me mbi 209 milion banorë e kanë humbur betejën me koronavirusin 86 mijë e 449 persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Trashëgimia e fortë e epokës Trump

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Ndërsa Shtetet e Bashkuara po përgatiten të jetojnë shumë gjatë me trashëgiminë e Donald Trump, pjesa tjetër e botës mezi pret...

Prishi kontratën me skuadrën, Igli Tare shënjestron ish-lojtarin e Milanit

Pas prishjes konsensuale të kontratës së tij me Arsenalin, Sokratis Papastathopulos është vendosur në shënjestrën e shumë klubeve që do t’a përfitonin grekun me...

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...