E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Pandemia nuk ndal traditën e ‘Natës së Bardhë’, qytetarët do ta gdhijnë online

E kthyer tashmë në një traditë, “Nata e Bardhë” nuk do të vijë në shesh sikundër jemi mësuar, por do të jetë onlone për shkak të situatës me COVID 19. Ndryshe nga vitet e shkuara ku premtohej një natë e zjarrtë, një festë e vërtetë, pandemia ka ndryshuar tërë rrjedhën e këtyre festimeve.

Programi i festimeve të kësaj dite përmbante aktivitete të shumta kulturore-artistike. Tashmë nuk do të kemi publik të prekshëm, por rrjetet sociale të japin mundësinë për ta përjetuar.

Koncertin mund ta ndiqni nga shtëpia të dielën në mbrëmje, nga ora 18:00-20:00. Publiku do të mund t’i ndjekë artistët live përmes rrjeteve sociale. Artistët që do të marrin pjesë në këtë koncert janë Dafina Zeqiri, Soni Malaj, Mr.Elvis, Kastro Zizo, West Side Family dhe Stine.

“Kjo është diçka shumë e rrallë që nuk është bërë ndonjëherë. Janë 15 bateristë që më 28 nëntor, do të interpretojmë vijën melodike të Himnit të Flamurit me groove. 15 tinguj baterie që bëhen bashkë. Sigurisht do të respektojnë distancat dhe masat e AntiCovid. Ishte parashikuar të bëhej me 45 bateristë, por për shkak të situatës e reduktuam me 15 numrin e tyre”, thanë në “Wake Up” organizatorët Ergys Myftari, baterist dhe Marjo Deda, drejtues i orkestrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...

Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina, e cila ndodhet nën masën “arrest shtëpie” është arratisur nga banesa në të cilën qendronte. Mësohet se një patrullë e policisë së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA-ve, një befasi ka ndodhur shumë afër Capitol, pikërisht në Gjykatën e Lartë. Stafi...