E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Pandemia në Itali, sa persona humbën jetën në 24 orët e fundit

Dhjetë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali, gjatë 24 orëve të fundit. Kështu shkon në 35,092 numri total i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në vendin fqinj.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 306 raste të reja, duke e çuar numrin e të infektuarve në 245,338. Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 214 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 197 842.

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 3 viktima nga koronavirusi, teksa numri në total shkon në 16,801 vdekje.

Rastet e reja të Covid në Lombardi mbeten konstante, ndërsa shtrimet në spital janë zvogëluar. Deri tani Rajoni i Lombardisë ka regjistruar 57% të rasteve pozitive në Itali.

Më shumë se 15.4 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga koronavirusi, ndërsa mbi 632 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetëm 19 vjeç/ Kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligën gjrmane

Tim Civeja është mesfushori shqiptar 19-vjeçar që ka debutuar në Bundesligë ditën e djeshme me klubin e tij të Augsburgut ndaj Verder Bremenit në...

Si ndihmon Google Earth për të luftuar krimet ekologjike

Lista e krimeve që kryhen në sektorin e mjedisit në Lindjen e Mesme është e gjatë: rafineri të improvizuara nafte që lëshojnë tymra duke...

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, 5 viktima nga Covid-19

Pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 353 raste të reja me koronavirus në Kosovë, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). "Rastet e vdekjes...

Rama merr pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi me djalin turk (Video)

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi, Eldës dhe djalit nga Stambolli, Burakut. Ata u takuan gjatë kohës që Buraku...

Ndryshim drastik i ish-lojtarit të Interit, shikoni si është transformuar

Ish-mesfushori i Interit, Fredi Guarin u rikthye në futbollin kolumbian pasi kishte luajtur në liga të ndryshme në Europë përfshirë dhe Italinë, duke kaluar...