E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha.

Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e Karatesë së Kosovës me anë të një njoftimi:

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të ish-karateistit, trajnerit nga klubi i karatesë Ippon Peja Flamur Shasha. I ndjeri ishte nder karateistët më të mirë të gjeneratës së tij kosovare, ku ishte shumë i përkushtuar në karate.

Shasha ishte kampon i shumëfishtë i Kosovës junior dhe seniorë dhe anëtar i Përfaqësueses së Kosovës, ku ai kontriboi shumë në avancimin të karatesë pejane dhe kosovare së bashku me shumë bashkëgarues.

Prandaj në emrin tim, të bordit drejtues të FKK-së trajnerëve, gjyqtarëve dhe gjithë komunitetit të karatesë kosovare u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Shasha që do të mbetet çdo herë në kujtesë e komunitet të karatesë mbarë shqiptare”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...