E diel, 13 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Pandemia/ Lajm i mirë nga Belgjika, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Belgjika renditet në vendin e 12-të në botë, për numrin e viktimave. Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë në muajin mars, Belgjika nuk ka regjistruar raste të vdekjeve nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i viktimave ka shkuar në 9.787, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 62.781.

Belgjika ka vendosur masat e izolimit në 14 mars, për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Disa masa janë lehtësuar gjatë muajit maj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...