E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Pandemia/ Kina vendos një kusht për pasagjerët e huaj

Së fundmi, Kina ka vendosur një kusht për të gjithë pasagjerët e huaj.

Aviacioni Civil vendosi që të gjithë pasagjerët e huaj që dëshirojnë të udhëtojnë për në Kinë, duhet të vërtetojnë se kanë rezultuar negativë për Covid-19.

Afati i rezultatit të testit për koronavirus nuk duhet të jetë më i vjetër se 5 ditë përpara nisjes.

Gjithashtu, testi duhet të jetë kryer në institucione të aprovuara nga Ambasada Kineze në secilin shtet.

Të gjithë ata persona që nuk zotërojnë dokumentacion të tillë, nuk do të jenë në gjendje që fluturojnë drejt Kinës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...