E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Pandemia/ Humb jetën shoferi i ministres Spiropali

Javët e fundit Shqipëria është përballur me një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe të prekurve me COVID-19.

Ndërkohë raportohet se koronavirusi i ka marrë jetën ditën e sotme shoferit të ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Sipas “Report Tv” gardisti me inicialet G.P. 58-vjeç dy ditë më parë kishte shfaqur temperaturë të lartë.

Duke marrë shkas nga simptomat, 58-vjeçari është dërguar në spitalin COVID-2, tek Sanatoriumi, por nuk mundi të mbijetojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mjeku Pipero tregon se kur do të jetë fundi i pandemisë në Shqipëri

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...